Haradinaj do t'i përgjigjet Erdoganit me "Skënderbeun"?
Kryeministri Ramush Haradinaj, me gjasë, sonte do t’i përgjigjet presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan, pas kërcënimit të ashpër që ky i fundit ia bëri shefit të Qeverisë kosovare.

Kreu i AAK-së, sot pasdite do të marrë sot pjesë në një aktivitet për Skënderbeun

Haradinaj ende nuk e ka thënë asnjë fjalë që nga e shtuna kur Erdogan, para një turme të madhe në Turqi, i çoi selam kryeministrit, se kishte bërë gabim historik duke i shkarkuar ministrin e MPB-së Flamur Sefajn dhe shefin e AKI-së Driton Gashin. Të dy këta i zbatuan urdhrat e presidentit turk për arrestimin dhe deportimin e gjashtë gylenistëve për në Turqi.

“Nën patronatin e kryeministrit Ramush Haradinaj, në kuadër të Vitit të Madh të Gjergj Kastriot Skënderbeut, më 2 prill 2018, bëhet promovimi i gatesave tipike shqiptare "Shije Shqiptare", thotë njoftimi për agjendën e kryeministrit.
Shtuar më 02/04/2018, ora 16:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori