Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike
Eurokomisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn do të vizitojë Shkupin këtë të hënë, pritet të diskutojë për reformat e Qeverisë së re, si edhe për të ritheksuar mbështetjen e BE-së, përcjell Telegrafi.


Sipas njoftimit të sotëm të Komisionit Evropian (KE), Hahn pritet të takojë Zoran Zaevin, si edhe liderët tjerë të partive politike.

Hahn vjen për të nxitur reformat që Brukseli pret të realizohen së shpejti, për ta kthyer Maqedoninë në rrugën euro-atlantike. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2017, ora 16:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori