Hahn dhe 3 eurodeputetë të hënën në Shkup
Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn
Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn, bashkë me tre eurodeputetët Ivo Vajgl, Richard Howitt dhe Eduard Kukan, do të vizitojnë të hënën Shkupin.

Qëllimi i kësaj vizite është inkurajimi i VMRO-DPMNE dhe LSDM që të vazhdojnë bisedimet me qëllin dhënies fund të krizës politike në vend.

Komisioneri Han do të udhëheq bisedimet e Bashkimit Evropian për herë të dytë, pas atyre në Strasburg. /albeu.com/
Shtuar më 27/05/2015, ora 16:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori