Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
Habit Majko: Nderojeni Ivanoviçin!
Ish-kryeministri i Shqipërisë gjatë periudhës së luftes në Kosovë, Pandeli Majko ka bërë thirrje për qetësi përmes Facebook-ut pas vrasjes së liderit të serbve në Kosovë, Oliver Ivanoviç.

Majko e ka cilësuar këtë si një punë të atyre që nuk duan marrëdhënie të mira mes shqiptarëve dhe serbve.

"Vrasja e Oliver Ivanovicit, një prej zërave të fortë të serbëve të Kosovës është një ngjarje e rëndë. Ajo vjen në favor të atyre të cilët duan që mardhënia shqiptaro - serbe të jetë një krizë favorizuese e interesave joeuropiane"., - tha ai duke kërkuar që Ivanoviç të nderohet si një shtetas i Kosovës.

"Vrasja e Ivanovicit është një akt kundër shtetit të Kosovës dhe po aq antishqiptar. Shpresoj, që Kosova të nderoj Ivanovicin si humbjen e një shtetasi të vet. Kjo është përgjigja më e mirë ndaj atyre që presin të kundërtën"., vijoi Majko. /albeu.com/
Shtuar më 16/01/2018, ora 17:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori