Meta kërcënon me prerje dore Kryemadhin, Bashën e Edi Ramën: Do e bëj unë!
Gruevskit nuk i kthehet pasaporta
Kreut të VMRO-së, Nikolla Gruevski i është refuzuar kërkesa për shfuqizimin e vendimit për marrjen e dokumenteve për udhëtim.

Këshilli Penal i Gjykatës Themelore Shkupi 1 ka vlerësuar se kërkesa e ish-kryeministrit është e pabazë. Gruevski deklaroi se pasaporta i duhet për udhëtime zyrtare jashtë vendit.

“Masa e përkujdesit: marrje e përkohshme e dokumenteve për udhëtim dhe ndalesa për dhënie të dokumenteve të reja për kalimin e kufinjve shtetëror dhe masa e marrjes së dokumenteve diplomaitke – mbeten në fuqi”, thuhet në njoftimin e gjykatës.

Pasaporta Gruevskit i është marrë më 3 korrik me vendim të Gjykatës Themelore Shkupi 1 me kërkesë të Prokurorisë Speciale Publike.
Shtuar më 27/09/2017, ora 11:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori