Gruevskit i jepen edhe 30 ditë burg
Të arratisurit Nikolla Gruevski tiu shqiptuan edhe 30 ditë paraburgim për rastinTitanik” për parregullsi zgjedhore.

Pasi Kuvendi i hoqi imunitetin ish-kryeministrit, sot Gjykata i shqiptoi paraburgim edhe për këtë rast.

rastinTitanik” akuzohen edhe Kirill Bozhinovski dhe Mile Janakievski, të cilët sot në gjykatë u sollën nga burgu hetues Shutkë.

Lënda “Titanik” e Prokurorisë Speciale është për parregullsi zgjedhore dhe ka të bëjë me zgjedhjet lokale të vitit 2013.
Shtuar më 05/12/2018, ora 15:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori