Gruevski: Zgjedhja e kryetarit të bëhet pa presione
Pëlqej
Kandidatët për kryetar të VMRO-DPMNE-së në procesin e grumbullimitnënshkrimeve të mos shfrytëzojnë asnjë formë të presionit, frikësimit, kërcënimeve, shantazheve, mashtrimeve dhe befasive, bëri thirrje sot lideri i partisë Nikolla Gruevski përmes faqes së tij në Facebook.

“Posaçërisht dëshiroj të theksoj se nëse cili do qoftë e keqpërdor emrin tim si kryetar afatgjatë të partisë, në kontekstgrumbullimitnënshkrimeve për mbështetje dhe në kontekst të votimit, duhet të dihet se bëhet fjalë për prezantim dhe informim të rremë dhe nëse kjo është vendimtare gjatë sjelljes së vendimit për mbështetje, duhet të refuzohet dhënia e mbështetjes ose votës”, thekson Gruevski,

Ai në profilin e tij në Fejsbuk thotë se nuk ka autorizuar askënd nga kandidatët që t’i referohet, siç thekson, gjoja mbështetjes së tij ekskluzive për shkak të grumbullimitnënshkrimeve për mbështetje ose votim. /albeu.com/
Shtuar më 15/12/2017, ora 09:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori