Gruevski: Vendimi i Ivanovit akt patriotik
Nikola Gruevski
Lideri i VMRO DPMNE Nikola Gruevski ka theksuar në Canal 5 se vendimi i Ivanovit është akt patriotik si dhe tha se nuk dëshiron të jetë në burg së bashku me Zoran Zaevin.

Gruevski e ka quajtur "kriminel" Zaevin.

“E kem ndjekur me kujdes fjalimin e tij, tezat e tij dhe mund të them se motivi është me të vërtetë patriotik dhe pikërisht për këtë arsye retorika jonë ndaj tij është shumë më e moderuar se retorika e LSDM-së. Megjithatë, ne nuk mund të bien dakord që të jemi në të njëjtin kafaz, me një kriminel klasik siç është Zaevi”, theksoi Gruevski./Albeu.com/
Shtuar më 16/04/2016, ora 21:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori