"Gruevski të japë dorëheqjen si kryetar partie dhe si deputet"
Forumi i Patriotëve Mendjelirë i ka bërë thrrje Gruevskit të japë menjëherë dorëheqjen nga posti i kryetarit të OBRM-PDUKM-së dhe i deputetit.

"Pas amnistimit të të ashtuquajturës Rastet e Hagës, krime kundër maqedonasve në vitin 2001, kjo është një tjetër tradhti e madhe që Gruevski duhet të mbanë përgjegjësi.

Pazaret e tyre të ulëta në llogari të interesave të maqedonasve dhe aktrimi i patriotit të remë patjetër të ndërpritet", thuhet në komunikatën e FPM-së. /albeu.com/
Shtuar më 10/02/2017, ora 10:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori