Gruevski sërish në gjykatë, kësaj radhe për "Dhunën në Qendër"
Pëlqej
Seancë e re gjyqësore për lëndën e PSP-së "Dhunaqendër" sot duhet të mbahet në Gjykatën penale.

Në seancat paraprake, fajin për ngjarjet para komunës Qendërqershor të vitit 2013 pranuan i akuzuari i katërt Tomisllav Llazarov dhe i akuzuari i pestë, Jordan Ristevski.

Edhe sot, lideri i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski do të duhet të ulet në bankën e të akuzuarve për lëndën "DhunaQendër".

Ata akuzohen nga PSP-ja për nxitje të dhunës në protestat para komunës Qendërqershor të vitit 2013. /albeu.com/
Shtuar më 07/12/2017, ora 08:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori