Gruevski: Presim fitore të bindshme në zgjedhjet lokale
Nikolla Gruevski
Kryeministri Nikolla Gruevski pas promovimit të përkthimeve të reja të librave profesional ka deklaruar se në zgjedhjet lokale pre fitorebindshme.

"Presim fitorebindshmezgjedhjet lokale. LSDM-ja opozitare është e vetëdijshme për atë dhe për këtë që tani tregojnë se nuk do t'u jetë pikë diferencimi numri i kryetarëve të komunave që do ta fitojnë, por këshilltarët dhe pjesëmarja në këshillat komunal", u shpreh ai.

Gruevski paralajmëroi se VMRO-DPMNE javën e ardhshme do tëshpallë thirrje në të cilin interes të tyre për kandidim për funksion të kryetar të komunave nga radhët e partisë së tyre do të mund të paraqiten anëtarë të VMRO-DPMNE-së, por edhe ata që nuk janë anëtarë, por janë mbështetës së partisë politike. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2012, ora 16:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori