Gruevski: Nuk ka zgjedhje të parakohshme
Pëlqej
Kryeministri Nikola Gruevski ka shuar çdo shpresë se në vend mund të mbahen zgjedhje të parakohshme.

Gruevski shtoi se do të tentojë të merret vesh përmes dialogut me Zaevin, që opozita të kryejë detyrën e saj dhe të kthehet në Kuvend.

Kreu i qeverisë tha se zgjedhjet e parakohshme nuk janë zgjidhje e krizës politike, të cilën, sipas tij, e ka prodhuar opozita me bojkotin që ka bërë. /albeu.com/
Shtuar më 28/09/2014, ora 09:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori