Gruevski nuk gjen qetësi as larg, ky është shqetësimi i tij më i fundit
sh kryeministri Nikolla Gruevski i cili është në arrati sot në mëngjes ka shkruar një status në profilin e tij në facebook, ku komenton punën e komisionit maqedono-grek për çështjet historike.

“Lajme shqetësuese nga puna dhe raporti i Komisionit për çështje historike me Greqinë. Kryetari i komisionit grek në një pjesë i shpjegon opinionit të tij se nga ana jonë lidhur me marrëveshjen që po përgatitin kanë “port pa portier”. Ai thotë: “Komisioni grek nuk sheh propozim nga pala tjetër”…

Në gjithë çka është e përgatitur kreu i këtij pushteti që të fitoj mburojë për krimin e bërë”, ka shkruar Gruevski.
Shtuar më 05/08/2019, ora 09:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori