Gruevski në Vatikan, takim me Papën
Delegacioni shtetëror dhe kishtar i Maqedonisë me në krye kryeministrin Nikolla Gruevski do të takojë sot kreun e Kishës Katolike në Vatikan, Papa Benedikti i 16-të, informon Zhurnal.


Takimi do të bëhet në kuadër të vizitës së delegacionit e Maqedonisë në Republikën e Italisë, ndërsa do të realizohet me shkas festën e sotme “Shën Kirili dhe Metodi”.

Gruevski dhe delegacioni që drejton, do të takojnë gjithashtu edhe Sekretarin e Përgjithshëm të Vatikanit, Tarcisio Bertone. /albeu.com/
Shtuar më 24/05/2012, ora 13:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori