Gruevski në Kazakistan
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë Nikolla Gruevski është nisur sot drejt Kazakistanit, për një vizitë punë dy ditore. Ai së bashku me delegacionin e tij do të qëndrojnë në Republikën Kazakistanit për dy ditë.

Synimi kryesor i vizitës përveç arsyeve poltiko-ekonomike, është pjesëmarrja e kryeministrit Gruevski dhe delegacionit maqedonas në forumin e 6-të ekonomik "Astana 2013".

Forumi paraqet një tubim prestigjoz ekonomik të ekspertëve ekonomikë, ekonomistëve, sipërmarësve dhe menaxherëve nga konzorciumet e mëdha të biznesit dhe kompanive, profesorëve, fituesve të çmimit Nobël nga sfera e ekonomisë dhe sipërmarrjes, politikanë aktual dhe funksionarë të lartë shtetërorë. /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2013, ora 12:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori