Gruevski në Indi
Kryeministri Nikola Gruevski për destinacion të preferuar si duket ka Indinë.

Arsyeja e thithjes së investitorëve ka bërë që Gruevski të shkojë në shtetin indian.

Delegacioni qeveritar, do të marrë pjesë na samitin global Vibrant Guxhar, ku pritet që Gruevski të realizoj disa takime bilateral në nivel politik dhe ekonomik.

Në këtë samit prezantohen potencialet për investime, por edhe mundësit për bashkëpunim tregtarë, industrial dhe ekonomikë. Në ngjarjen pritet të jenë pjesëmarrës edhe njerëzit kryesor të 50 kompanive më të mëdha në Indi, raporton MIA.

Në delegacionin qeveritar nuk është asnjë shqiptar./albeu.com/

Shtuar më 11/01/2015, ora 14:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori