Gruevski: Ndjej keqardhje për shpifjet që thotë Zaevi
Nikola Gruevski dhe Zoran Zaevi kanë dalë edhe sot përpara gjykatës për çështjen e "vjedhjes së bankës së Maqedonisë nga ana e Gruevskit".

Sapo ka nisur gjykimi, Gruevski tha se "ndjen dhimbje të thella shpirtërore për Zaevin, pasi thotë të pavërteta".

“Vështirë është të përshkruhet ndjenja dhe brenga se dikush beson në të pavërtetat dhe shpifjet", ka thënë Gruevskiproces, transmetojnë mediat.

Gruevski shtoi se e kupton se akuza është krejtësisht politike, por se rasti nuk është aspak "akuzë", por është një shpifje e rëndë. /albeu.com/

Shtuar më 02/09/2014, ora 11:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori