"Gruevski luan lojë shumë të rrezikshme"
Ndërkohë që pritet që kreu i LSDM-së Zoran Zaev, të formojë qeverinë e re, kreu i VMRO-së Nikolla Gruevski, ka njoftua një skenar shumë të rrezikshëm.

Ish-deputeti Jani Makraduli, ka thënë se "edhe pse në pamje të parë është patetike, kjo është një lojë e rrezikshme e Gruevskit. Shumë e rrezikshme."

Sipas ish-deputetit, padyshim që Gruevski përgatitet për tension, çka disa herë është theksuar në mënyra të përsëritur në njoftime për shtyp të partisë, por për atë se dy ditët e fundit erdhën edhe mesazhe të qarta nga BE dhe NATO, transmeton "Faktor". /albeu.com/
Shtuar më 28/02/2017, ora 08:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori