Gruevski: Kompanitë braziliane të vijnë në Maqedoni
Kryeministri i Maqedonisë së bashku e ekipin e tij, u ka treguar Brazilianëve ditën e djeshme mundësit që Maqedonia u ofron investitorëve të huaj. Ai i bënë thirrje përfaqësuesve të kompanive braziliane të vijnë të njihen me risitë dhe përfitimet që ofron vendi ynë.

Delegacioni përbëhej nga ministri i financave Zoran Straveski, ministri për Tërheqjen e Investimet të Huaja, Vele Samak dhe drejtori i Agjencisë për Tërheqjen e Investimeve të huaja dhe promovim të eksportiti Visar Vida.

Delegacioni vazhdon vizitën e tij në Amerikën Jugore në Argjentinë, ku në kryeqytetin Buenos Ajres do të relizohen takime të shumta. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2013, ora 13:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori