Gruevski: Integrimi, prioritet i qeverisë
Kryeministri Nikola Gruevski është shprehur se prioritet për shtetin e Maqedonisë mbetet integrimi evropian i vendit.

Kështu ka thënë ai në takimin që ka patur me Drejtorin për Zgjerim të KE-së, Kritijan Danielson.

Në qendër të bisedës së Gruevskit me Danielson kanë qenë integrimet evropiane. Ata kanë folur për reformat që duhet të përmbushë vendi drejt aspiratave euro-atlantike.

Bëhet me dije se Gruevski po ashtu ti ketë thënë Danielson se Maqedonia është e gatshme të përmbushë të gjitha obligimet që kërkon BE, duke përmirësuar marrëdhëniet me fqinjët, kapërcimin e çështjeve me frymë evropiane, si dhe gatishmërinë për të intensifuikuar veprimet me faktorin ndërkombëtar. /albeu.com/
Shtuar më 05/06/2014, ora 09:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori