Gruevski flet në telefon me Tsipras
Kryeministri Nikola Gruevski ka realizuar sot një bisedë telefonike me kryeministrin e ri grek, Alexis Tsipras.

Në bisedën e zhvilluar telefonike, Gruevski i ka uruar suksese në detyrën e re Tsiprasit, me qëllim që të përballojë sfidat e shtetit grek.

Gruevski i ka thënë Tsiprasit se është për një përmirësim të marrëdhënieve mes dy vendeve dhe bashkëpunim në fushat ku të dyja shtetet kanë interesa të përbashkëta./albeu.com/
Shtuar më 10/02/2015, ora 21:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori