Gruevski edhe sot ka mundësi t'i shpëtojë burgut
Gjykata Penale ka bërë të ditur se njoftimin për të shkuar në burg, deputeti Nikolla Gruevski do ta marrë sot kur do të mbahet seancë gjyqësore për rastin “Titanik”, por seanca, është shtyrë për të mërkurën.

Me këtë, Gruevski me shumë gjasë do të fitojë edhe dy ditë në liri.

Megjithëse seanca është shtyrë, nga gjykata kanë njoftuar se sot sërish do të përpiqen që ta gjejnë Gruevskin, dhe nëse ata dëshmojnë se ai ka ikur që mos ta pranojë njoftimin, atëherë do të lëshojnë fletarrest.

Mbetet edhe mundësia që Gruevski nesër vetë të paraqitet në Burgun e Shuto Orizares.
Shtuar më 12/11/2018, ora 09:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori