Gruevski, Cërvenkovski dhe Thaçi "bojkotuan" Musa Xhaferin
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Në manifestimin e 11 vjetorit të nënshkrimit të MO-së, që u organizua të hënën nga Sekretariati për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe nga zëvendëskryeministri Musa Xhaferi, ishte paralajmëruar se nuk do të marrin pjesë asnjëri nga kryetarët e partive më të mëdha politike, që nënshkruan këtë marrëveshje. Nikolla Gruevski është për pushime në Turqi, kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi, gjithashtu nuk do të merë pjesë, pasi që, partia që ai drejton PDSH, kohë më parë këtë marrëveshje e trajtojnë si të vdekur, njofton gazeta "Lajm".

Sipas paralajmërimeve, kësaj radhe nuk pritej të merrte pjese edhe kreu i LSDM-së Branko Cërvenkovski, i cili e ka prishur miqësinë me partinë e Ahmetit dhe tani është afruar me PDSH-në.

LSDM dhe VMRO-DPMNE në këtë manifestim paralajmëruan përfaqësim në nivel më të ulët, kurse nga PDSH paralajmëruan bojkot të plotë. Në këtë manifestim do të merr pjesë vetëm kryetari i BDI-së Ali Ahmeti.

Edhe në 10-vjetorin e MO-së, nuk mori pjesë kryeministri Nikolla Gruevski dhe kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi, ndërsa të pranishëm ishin Branko Cërvenkovski dhe Lupço Georgievski si nënshkrues të kësaj marrëveshje. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2012, ora 14:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian