Gruevski, Cėrvenkovski dhe Thaēi "bojkotuan" Musa Xhaferin
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nė manifestimin e 11 vjetorit tė nėnshkrimit tė MO-sė, qė u organizua tė hėnėn nga Sekretariati pėr Implementimin e Marrėveshjes sė Ohrit dhe nga zėvendėskryeministri Musa Xhaferi, ishte paralajmėruar se nuk do tė marrin pjesė asnjėri nga kryetarėt e partive mė tė mėdha politike, qė nėnshkruan kėtė marrėveshje. Nikolla Gruevski ėshtė pėr pushime nė Turqi, kryetari i PDSH-sė Menduh Thaēi, gjithashtu nuk do tė merė pjesė, pasi qė, partia qė ai drejton PDSH, kohė mė parė kėtė marrėveshje e trajtojnė si tė vdekur, njofton gazeta "Lajm".

Sipas paralajmėrimeve, kėsaj radhe nuk pritej tė merrte pjese edhe kreu i LSDM-sė Branko Cėrvenkovski, i cili e ka prishur miqėsinė me partinė e Ahmetit dhe tani ėshtė afruar me PDSH-nė.

LSDM dhe VMRO-DPMNE nė kėtė manifestim paralajmėruan pėrfaqėsim nė nivel mė tė ulėt, kurse nga PDSH paralajmėruan bojkot tė plotė. Nė kėtė manifestim do tė merr pjesė vetėm kryetari i BDI-sė Ali Ahmeti.

Edhe nė 10-vjetorin e MO-sė, nuk mori pjesė kryeministri Nikolla Gruevski dhe kryetari i PDSH-sė Menduh Thaēi, ndėrsa tė pranishėm ishin Branko Cėrvenkovski dhe Lupēo Georgievski si nėnshkrues tė kėsaj marrėveshje. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2012, ora 14:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.