Grubi lartëson marrëveshjen: Sot po lind dielli i lirisë
“Sot po lind diell i ri i lirisë” dhe përmbushja e ëndrrës se Maqedonisë për BE, ka thënë deputeti i BDI-së, Artan Grubi, në seancën parlamentare në të cilën deputetët do të votojnë për ratifikimin e marrëveshjes me Greqinë.

“Dikush i quajnë edhe Goce Dellçevin dhe Skendërbeun tradhëtar, por historia tregoi se ato kanë qenë hero. Heroizëm është që të siguroshë të ardhme për fëmijët tu. Të gjithë sot para vetes kanë tre pulla. Pulla e gjelbërt është për njerëzit e guximshëm dhe për të gjithë ata që e duan Maqedoninë dhe atdheun e tyre”, ka shtuar më tej Grubi.

Deputeti i BDI-së fjalimin e tij e ka mbajtur në gjuhën maqedonase.


Shtuar më 20/06/2018, ora 13:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori