Greqia "ngacmohet" prapë me Maqedoninë
Pëlqej
Shkurtesa "MKD", e cila është përdorur për sportistët nga Maqedonia që e përfaqësojnë shtetin në kampionatin evropian të atletikës në Zyrih e ka vendosur nën presion Federatën greke të atletikës dhe Ministrinë e Punëve të Jashtme.

Gazeta "To Vima" shkruan se ky është një incident që nuk mund të tolerohet dhe se për këtë "duhet të ndërmerreh hapa".

Kjo media greke nënvizon se MKD nuk përdoret vetëm në prezantimin e sportistëve, por edhe në prezantimin zyrtar të Maqedonisë në këtë kampionat. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2014, ora 15:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori