Greqia kunder Maqedonise: Te quhet FYROM
Mediat greke kanë reaguar, duke thënë se Maqedonia nuk është quajtur në samitin e NATO-s, me emërtimin FYROM.

Gazeta "Mega" shkruan se Popovski është quajtur ministër i Jashtëm i Maqedonisë, diçka që nuk mund të jetë e pranueshme për Athinën zyrtare, raporon Zhurnal.

Mediat dhe shteti grek e kanë cilësuar fjalën e spikerit të NATO-s si "provokim".

Ata kanë lajmëruar se do të ketë edhe notë proteste diplomatike pranë zyrtarëve të aleancës, pasi nuk e kanë quajtur Maqedoninë, IRJM apo FYROM. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 09:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori