Gostivar, grafite anti-maqedonase
"Ilirida", "Vdekje për FYROM", "Ilirida 1912", "Zgjohuni shqiptar", "Prizren 1878". Këto janë një pjesë e grafitëve të shkruar në pjesë të ndryshme të Gostivarit në periudhën prej datave 1 gusht deri më 4 gusht.

Grafitët kanë qenë të shkruar në më shumë vende publike në Gjykatën themelore në afërsi të stadiumit të qytetit, parkun e qytetit, në të dy anët e lumit “Vardar”, në ndërtesat e institucioneve shtetërore, Qendrat medicinale, ndërtesa ku është e vendosur Kadastri shtetëror, në ndërtesën e HEC-Mavrovë si dhe në sallën sportive, shkruan Zhurnal.

Parullat me përmbajtje të tilla ishin të shkruara me llak në të zezë dhe të kuqe në gjuhën shqipe dhe angleze.

Ndërkohë që, Stacioni Policor i Gostivarit po ndërmerr masa për zbulimin e kryerësit dhe pastrimin e rastit. /albeu.com/
Shtuar më 06/08/2012, ora 09:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori