Gjykata e Shkupit dënon vetëm shqiptarët
Përgjithësisht, për vepra të lehta, siç janë tubimet apo të ngjashme, Gjykata e Shkupit ëshët treguar humane dhe nuk ka dhënë vendime të rënda.

Kështu ndodhi me ata maqedonas, të cilët i vunë flakën dyqaneve të shqiptarëve në Gjorçe Petrov, ku gjykata vendosi ti gjobisë dhe ti lërë të lirë.

Mirëpo, më ndryshe ndodh kur shqiptarët janë protaganistë.

Rasti i fundit, është ai i përfshirjes të dy shqiptarëve në një demantim të një lokali, "Nju Orlands" në Shkup.

Ata debatuan dhe bënë sherr me pronarin e lokalit, për shkak se ky i fundit nuk pranoi të ulet zërin e një muzike maqedonase.

Në këtë rast, gjykata vendosi masën e paraburgimit për të riun shqiptar 25-vjeçar, i cili po e vuan atë, dhe akoma s'ka dalë përpara gjykatës./albeu.com/

Shtuar më 08/08/2014, ora 10:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori