Gjykata dërgon në burg Vlllado Buçkovskin
Gjykata Penale e Shkupit, më datë 17 shtator, ka vendosur dënim me burg për ish-ministrin e Mbrojtjes, Vllado Buçkovski, por nuk dihet ende se kur do të nisë vuajtja e dënimit.

Pas gjykimit që zgjati më shumë se 7 vjet Gjykata e Apelit në Shkup dënoi ish ministrin me dy vjet burg, por pritet apelimi në Gjykatën e Lartë.

"Nëse duam t’i bindemi ligjit, dhe ne të gjithë, atëherë ky gjykim duhet të pezullohet", tha avokati Nikola Polenak. /albeu.com/
Shtuar më 27/09/2014, ora 09:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori