E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Gjorgje Ivanov merr pjesë në përkujtimin e Srebrenicës
Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, do të jetë sot në Bosnje Hercegovinë, ku do të marr pjesë në përkujtimin e 20 vjetorit të masakrës së Srebrenicës.

Në bazë të axhendës, Ivanov do të marrë pjesë në përkujtimin kryesor në qendrën përkujtimore në Potocari, ku do të mbajnë fjalë rasti kryetari i këshillit organizativ "11 korriku 1995">1995" dhe kryetar i Srebrenicës Qamil Durakoviç, si dhe përfaqësues tjerë zyrtar.

Sot në Srebrenicë do të marrin pjesë liderë dhe politikanë nga rajoni dhe bota. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2015, ora 09:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori