Gjorçev: Nuk e kam fituar unë pasurinë për të cilën flet LSDM
Deputeti Vllatko Gjorçev ka reaguar lidhur me akuzat e partisë opozitare LSDM për pasurimin e shpejtë të tij dhe blerjen e disa objekteve nëpër Shkup.

”Shoqja ime që ka shtetësi amerikane në vitin 2011 ka trashëguar 224.000 dollarë nga gjyshja në Amerikë. Këtë trashigim ajo e ka fituar nga rrugë legale, të paraqitura në institucione dhe të transferuar nëpërmjet bankave në mënyrë të rregullt. Gjithashtu, desha të përgjigjem edhe në akuzat e LSDM-së se ajo ka qenë e punësuar në Ministrinë e Punëve të Jashtme, para se ne të njihemi dhe të punësohemi.” Ka deklaruar Gjorçev./Albeu.com/
Shtuar më 01/06/2016, ora 09:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori