"Gjithkund do të ketë dygjuhësi, edhe aty ku nuk ka nevojë"
Ilija Dimovski kordinator i njërit nga grupet e deputetëve të OBRM-PDUKM-së, në fjalimin e tij përmbyllës në Komisionin për çështje evropiane u shpreh se dygjuhësia do të jetë kudo në vend dhe aty ku nuk ka nevojë.


“Gjithçka dhe kudo do të ketë dygjuhësi edhe aty ku nuk ka nevojë.
Ligji jo vetëm që nuk është kushtetues, por tallet me Kushtetutën dhe Marrëveshjen e Ohrit.

Për këtë temë duhet të diskutohet dhe të gjenden zgjidhje, por kjo nuk do të thotë shkurtim të debatit. Platformë të Tiranës ka dhe dygjuhësi në gjithë territorin ka”, tha Dimovski. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2017, ora 16:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori