Gjenden 5 predha të Luftës së parë Botërore
Gjatë minimit të një vendi në ish-mbeturinat "Lëndët e para të Manastirit" që gjendet në Rrugën industriale në Manastir, janë gjetur pesë granata që rrjedhin nga Lufta e Parë Botërore.

Siç informoi MPB-ja, rasti është paraqitur dje në ora 11:47 në SPB Manastir.

Nga një piroteknik në Drejtorinë për mbrojtje dhe shpëtim, granatat janë ngritur për procedurë të mëtutjeshme.


Shtuar më 07/10/2018, ora 21:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori