Georgievski: Jam pesimist se kriza përfundo me zgjedhjet
Lideri i VMRO Popullore, Lupço Georgievski, ka deklaruar se është pesimist lidhur me atë se kriza ekonomike dhe politike në vend do të përfundojë me zgjedhjet.

Sipas tij, Maqedonia pritet të zhvillojë vitij tjetër zgjedhjet lokale dhe lufta politike mes partive do të vazhdojë deri në ato zgjedhje.

"E para, nuk e di as në ditën e zgjedhjeve nëse rezultati do të jenë zgjedhjet lokale ku lufta politike praktikisht do të vazhdojë dhe e dyta këtu është puna e PSP-së e cila sigurisht që nuk do të mbarojë me zgjedhjet, por do të vazhdojë edhe më tej në muajt e ardhëshmë.

Mendojë se shumë çështje që u hapën nuk do të zgjidhen deri në zgjedhjet paralamentare", ka thënë Georgievski gjatë emisionit "Argument" në "Tv Nova". /albeu.com/

Shtuar më 25/10/2016, ora 09:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori