Gashi: Marrëveshja me Aleancën dëshmon se ne po sjellim një frymë të re
Pëlqej
Afrim Gashi nga Lëvizja BESA në emisionin 'Studio e hapur' ka thënë se janë të orientuar kah e ardhmja, dhe kjo marrëveshje me Aleancën e dëshmon këtë.

“Si dy subjekte të reja politike është mirë që ne t’i marrim dhe t’i fitojmë numrin sa më të madh të këtyre komunave që ta sjellim frymën e re, menaxhimin e ri me këto komuna. Arsyet nuk dua t’i kërkoj, unë të koncentrohem te e ardhmja. Mendoj që nëse i marrim këto komuna, do të na duhet edhe shumë kohë ta dëshmojmë në realitet s ene jemi ndryshe, sepse deri tash kemi qenë në fazën si subjekte të reja politike, më shumë për të folur se jemi ndryshe, ndërsa pasi t’i marrim komunat besoj se do të duhet ta dëshmojmë edhe në vepër”, tha Gashi. /albeu.com/Shtuar më 18/10/2017, ora 21:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori