Fundjavë si në verë në Maqedoni
Moti sot në vend do të jetë kryesisht me diell dhe me erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri shtatë, ndërsa ajo e ditës prej 14 deri 22 gradë Celsius.

Në Shkup mot i ngjashëm, me diell erë veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në katër, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri në 21 gradë.

Deri të hënën do të mbaj mot stabil dhe i ngrohtë, ndërsa të martën do të ketë ndryshim të motit. Do të ketë rritje të vranësirave me reshjepërkohshme të shiut dhe erë e matur deri e përforcuar që do të kushtëzojë rënie të temperaturave në periudhën e ardhshme. Në male priten reshjepërkohshme të borës.
Shtuar më 23/03/2019, ora 08:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori