Fuere: Të marrin fund tensionet etnike dhe konfliktet politike
Ish-ambasadori i BE në Shkup, Ervan Fuere është shprehur se situata është shumë e rëndë.

Në një intervistë në "Faktor", ai tha se politika po rrit ndjeshëm tensionet etnike dhe ky është një tregues jo i mirë.
"Politikat e tanishme qeveritare rrezikojnë standardet demokratike, si dhe marrëdhëniet ndëretnike, të cilat janë përkeqësuar në të gjitha aspektet", tha Fuere.

Sipas tij, partitë politike kanë krijuar një atmosferë frikësimi dhe kërcënimi të shoqërisë. /albeu.com/


Shtuar më 07/05/2014, ora 11:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori