Fërçkovski: Kërkesat e Ivanovit ndaj Zaevit shkaktojnë reagime të dhunshme
Pedagogu Ljubomir Fërçkovski, gjatë një interviste në emisionin "Top Tema", tha se presidenti Ivanov, nuk ka mandat për të kërkuar nënshkrime të garantuara.

Fërçkovski ndër të tjera ka theksuar se Zaev duhet të kërkojë mandatin nga Ivanovi, i cili vendosi edhe dy kushte tjera, përveç mbledhjes së 61 deputetëve.

Ivanov ka kërkuar mbrojtjen e interesave shtetërore dhe reforma sistematike, të cilat do të përfshihen subjektet e sistemit për siguri kombëtare dhe se këto kërkesa shkaktojnë reagimedhunshme", ka thënë Ivanov.

Sipas rkspertëve, Ivanov me kërkesat e tij për nënshkrime del nga kompetencat e tij dhe e zvarrit procedurën për formimin e qeverisë. /albeu.com/
Shtuar më 24/02/2017, ora 11:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori