Frikë nga tërmeti, ja si do e kalojnë natën qytetarët e Ohrit
Ohri javët e fundit është goditur në më shumë se 1000 tërmete të cilat kanë sjellë dëme materiale por edhe shqetësim dhe panik tek qytetarët.

Tërmeti i djeshëm në Ohwr, dhe shumë të tjerëve pas tij i detyroi qytetarët e Ohrit që të kalojnë natën në tenda.

Ata edhe sot kanë vazhduar duke vendosur tenda të cilat u mundësuan nga Kampi i Improvizuar.

Vetëm mbrëmë në këto tenda kanë fjetur mbi 100 persona, numri më i madh i të cilëve ishin nëna dhe fëmijë.

Tërmeti më i fuqishëm është rregjistruar ditën e djeshme me 5 ballë të shkallës së Rihterit. /albeu.com/

Shtuar më 04/07/2017, ora 16:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori