E FUNDIT/ BILD plas "bombën", nxjerr përgjimin ku është përfshihet Rama
Freedom House: Në Maqedoni nuk ka liri të shprehjes
Maqedonia gjendet gati në terr informativ dhe nuk ka liri të shprehjes së mendimit të lirë. Kjo konfirmohet në raportin vjetor të Fridom haus, të publikuar sot ku Maqedonia është në grupin e vendeve pjesërisht të lira.

Maqedonia shënon rënie në vlerësim për liritë politike në krahasim me raportin paraprak të kësaj organizate prestigjioze për ndjekjen e demokracisë në botë.

Organizata “Freedom House” ka publikuar raportin e lirisë për vitin 2014, duke vërejtur se gjendja e lirisë në mbarë botën ka pësuar rënie për të nëntin vit me radhë. /albeu.com/

Shtuar më 28/01/2015, ora 14:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori