Fotografia e Gruevskit mbahet në zyrat shtetërore
Meqënëse në Maqedoni mungon një ligj i cili orienton për vendosjen e fotografive të personaliteteve shtetërore apo historike në zyrat shtetërore, atëherë zyrtarët vendosin vetë se cilin personalitet do të nderojnë me vendosjnen e portretit të tij në zyrat shtetërore.

Kryetarë komunash dhe disa zyrtarë shtetëror maqedonas në zyrat e tyre mbajnë fotografinë e kryeministrit aktual dhe liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski.

Një fotografi e tillë është regjistruar në zyrën e kryetarit të komunës së Lozovës, Orce Cvetkovski, njofton INA.

Mediat njoftojnë se një numër i madh i funksionarëve të VMRO-DPMNE mbajnë fotografinë e liderit të tyre në zyrat qeveritare dhe komunale, por një gjë e tillë ndodh edhe me disa funksionarë shqiptarë, të cilët mbajnë në zyrat e tyre fotografinë e kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. /albeu.com/
Shtuar më 12/03/2014, ora 13:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori