Florian Bieber: E çuditshme ideja që shteti ti testojë studentët
Eksperti për çështje të Evropës Juglindore, profesor në Universitetin e Grazit Florian Bieber thotë se ideja që shteti të testojë studentët është e çuditshme.

Sipas tij, Churchill ka thënë se Ballkani prodhon më shumë histori sesa mund të konsumojë dhe se kjo shprehje mund të përdoret edhe në këtë rast.

Bieber mendon se shtetet e Evropës Juglindore, përfshirë edhe Maqedoninë prodhojnë pa fund diploma, të cilat nuk kanë shumë vlerë.

Sipas tij, është e nevojshme të vendosen kontrolle nëpër institucione./albeu.com/

Shtuar më 07/01/2015, ora 15:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori