Flamuri i VMRO-DPMNE vendoset për festë në një çerdhe në Shkup (FOTO LAJM)

Prindërit e fëmijëve në kopshtin e fëmijëve ‘8 Marsi” në Përzhino nw Shkup janë të zemëruar sepse fëmijët e tyre, siç thonë ata janë të ‘helmuar’ me simbole partiake.

Në vend të flamurit shtetëror, sot mbi çerdhen “8 Marsi” në Shkup valëvitej flamuri partiak i VMRO-DPMNE-së, transmeton TetvovaSot.

Kopshti është nën kompetencat e komunës së Kisella Vodës, por se kryetarja e bashkisë vjen nga VMRO-DPMNE dhe e cila arsyetohet se stafi i objektit të kopshtit të fëmijëve ka vendosur flamurin e partisë politike VMRO-DPMNE.

Ata theksojnë se Dita e Revolucionit të Luftës së Maqedonisë është festë shtetërore dhe nuk ka pse të përvetësohet si festë nga asnjë parti politike. /albeu.com/
Shtuar më 24/10/2016, ora 22:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori