Flamuri i Talat Xhaferit acaron serbët (FOTO LAJM)

Titulli i B92
Kryeparlamentari i ri i Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi është ulur në tavolinën e tij në zyrat e Kuvendit duke vendosur edhe dy flamuj shqiptar në zyrën e tij.

Mirëpo, ky fakt nuk u ka pëlqyer shumë serbve.

"B92" e Serbisë i ka dhënë një vend qendror këtij lajmi duke shkruar: "Flamuri shqiptar, pjesë e kabinetit të Xhaferit", përcjell Albeu.com.

Ndërkohë Blic.rs shkruan: Flamuri shqiptar në zyrat e Kuvendit të Maqedonisë.

Xhaferi mundi të fillojë sot detyrën pas dhunimit të Kuvendit dhe rrahjes së deputetëve nga paramilitarë të maskuar të VMRO-së, të cilët rrahën gjithashtu edhe Zaevin si edhe kreun e LR-PDSH-së, Ziadin Sela. /albeu.com/
Shtuar më 03/05/2017, ora 14:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori