Flamur dhe himn maqedonas nëpër shkolla
Tashmë për nxënësit do të ketë një praktikë të re para se të hyjnë në shkollë.

Ata do të nderojnë flamurin maqedonas dhe himnin shtëtëror të Maqedonisë.

Njoftohet se ky ritual do të aplikohet në Aerodrom të Shkupit, për të rritur ndërgjegjësimin shtetëror tek nxënësit.

Në te gjitha shkollat fillore në komunën e Aerodromit janë vendosur shtylla për te ngritur flamurin.

Lidhur me këtë vendim, akoma nuk ka një reagim zyrtar nga ana e BDI-së, e cila ka edhe ministrinë e Arsimit. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2014, ora 14:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori