Financial Times: Politikanët e Maqedonisë mund të futen në listën e zezë të Shengenit
Gazeta amerikane "The Financial Time" ka shkruar se Bashkimi Europian po mendon të marrë masa kundër politikanëve në Maqedoni.

Sipas gazetës në fjalë arsyeja kryesore qëndron në vendimet absurde të VMRo-së dhe në ngrirjen e integrimeve euro-atlantike.

The Financial Times shkruan edhe se Brukseli mund të mos e ftojë Maqedoninë në samitin e NATO-s. /Albeu.com/
Shtuar më 22/04/2016, ora 19:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori