Filmuan Kuvendin, arrestohen dhe lirohen turistët grekë
Dy turistët grekë që kanë xhiruar me kamerë godinën e Kuvendit, janë liruar. Ata u ndaluan javën e kaluar nga Policia, pasi ishin pikasur teksa xhironin me kamerë godinën e institucionit ligjvënës. Në videomaterialin e sekuestruar, Policia nuk ka gjetur elementë të cënimit të sigurisë shtetërore, që ishte edhe preteksti me të cilin u ndaluan grekët. Megjithatë, për të xhiruar godinën e Kuvendit, është e nevojshme një leje e posaçme./albeu.com/
Shtuar më 07/10/2013, ora 14:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori