Fillojnë trazirat, grafite kundër ndryshimit të emrit
Pëlqej
Arritja e marrëveshjes për çështjen e emrit ndërmjet Maqedonisl dhe Greqisë dikush ka shprehur revoltën me anë të grafiteve.

Para obektit të Kuvendit është shkruar: “Maqedonia е përjetshme”, “Tradhtarë”, “Stop gjenocidit”, e të ngjashme. Opozita e drejtuar nga VMRO-ja e ka dënuar ashpër marrëveshjen


Shtuar më 13/06/2018, ora 10:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori