Fillojnë punimet për fazën e dytë të rrugës Tetovë-Gostivar
Renovimi dhe asfaltimi i rrugës së vjetër Tetovë-Gostivar shënon sot fazën e dytë të punimeve të saj. Për të parë më nga afër punimet, zëvendëskryeministri për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit, Musa Xhaferri, ka marrë pjesë në fillimin e realizimit të fazës së dytë të rregullimit të kësaj rruge.

“Sot shënojmë fazën e dytë të projektit i cili është në programin e qeverisë së Maqedonisë dhe realizohet nga NP ‘Rrugët e Maqedonisë’. Ne vazhdojmë të realizojmë të gjitha ato që i kemi premtuar para elektoratit tonë”, ka deklaruar Xhaferi.

Projekti kap vlerën prej 1 milion e 200 mijë euro./albeu.com/
Shtuar më 23/04/2013, ora 17:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori