Fillojnë paraburgimet e para për “bombat”
Gjykata e Apelit ka vendosur sot paraburgim për Goran Grujevskiin, Toni Jakimovski dhe Nikolla Boshkovski.

Qe të tre ish të punësuar në Ministrinë e PunëveBrendshme dhe te dyshuar ne rastet “Target” dhe “Fortesa”.

Kurse ish kreu i policisë sekrete Sasho Mijalkov vazhdon të mbetet pa pasaportë. Me këtë vendim Gjykata e Apelit konfirmoi vetëm vendimin e mëparshëm të Gjykatës Penale.

Apeli nuk mori asnjë masë për koordinatorin e grupit parlamentar të BDI-së, Ejup Alimi, ky i fundit akuzohet në rastin “Titanik”. /albeu.com/

Shtuar më 18/07/2017, ora 17:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori